Kialakult a III. Hét Domb Filmfesztivál döntőbe jutott filmjeinek listája. Egy hónappal a nevezési határidőt követően döntött a zsűri a Komlón szeptember 9-14. között bemutatandó filmekről.

Az előzsűri válogatását követően nyilvánossá váltak a fesztiválon résztvevő filmek. Szeptemberben 6 kategóriában 58 alkotás kerül bemutatásra. A Ternovszky Béla, Balázs Béla – díjas érdemes művész, Thuróczy Szabolcs – Magyar Filmdíjas színész, Reviczky Gábor, Kossuth – és Jászai Mari – díjas színművész által fémjelzett zsűri mintegy kétszáz nevező közül válogatott. Diák kategóriában valamennyi nevező indulhat a fesztivál díjaiért, a kategória zsűrije augusztus 15-ig hozza meg velük kapcsolatban a döntést.

A fesztiválon bemutatásra kerülő filmek:

Animáció

  • Lágymányosi Konstantinápoly – Rendező: Szremkó Bettina
  • ReMake – Rendező: Klingl Béla
  • MATCHES – Rendező: M. Tóth Géza
  • Bela – Rendező: Tóth Roland
  • Irijám és Jonibe – Rendező: Rófusz Kinga
  • Lengemesék 2 Tél a Nádtengeren – Rendező: Pálfi Zsolt
  • Átjáró másvárosba – Kértem a következőt – Rendező: Gelley Bálint Farkas
  • Draco a borzasztó – és förtelmes barátainak rémületes kalandjai – Rendező: Kelen Bálint
  • Kippkopp a hóban – Rendezők: Fabók Szilvia, Tama Mikori
  • Az utolsó vacsora – Rendező: Rófusz Ferenc

Ismeretterjesztő- és természetfilm

  • AZORI – São Miguel, Pico, Faial – Rendező: Poroszka Magyar Zsolt
  • A fehér szarvas – Rendezők: Török Zoltán, Hargittai László
  • A barakkváros foglyai – Rendező: Boros Ferenc, Horváth Zoltán
  • Isonzótól a Piavéig (1. rész) – Az Isonzó-front emlékhelyei – Rendező: Osgyáni Gábor
  • Bűnösök Kora – A Nikotinos Gyilkos – Rendezők: Lóth Balázs, Borsos Miklós
  • Vad Balaton – Rendező: Mosonyi Szabolcs
  • Rotschild Klári legendái – Rendezők: Oláh Katalin, Csukás Sándor
  • Múlt, jelen, jövő – Rendezők: Herczeg Zsolt, Miskolci Renato
  • Szabó Magda világsikere – Rendező: Papp Gábor Zsigmond
  • Magyar szentek lengyel földön – az orawkai (Kisárva) fatemplom története – Rendező: Balogh Ernő Zoltán

Dokumentumfilm

  • A brigád – a vajdasági Petőfi-brigád története – Rendező: Lavro Ferenc
  • Tiszta mozdulatok – Rendező: Tóth Péter Pál
  • Három tánc – Rendező: Halász Glória
  • A fegyházlelkész – Rendező: Varga Ágota
  • Könnyű leckék – Rendező: Zurbó Dorottya
  • Piedone nyomában – Rendező: Király Levente
  • Veteránfilm – Rendező: Hernáth Csaba
  • Gettó Balboa – Rendező: Bogdán Árpád
  • Szomszédaink, a magyarok – Kárpátalja – Rendező: Zámborszki Ákos
  • A mi Kodályunk – Rendező: Petrovics Eszter

Kisjátékfilm

  • Idegen hangok – Rendező: Wizner Balázs
  • Szerepzavar – Rendező: Szirmai Márton
  • Apám szíve – Rendező: Fazekas Máté Bence
  • Susotázs – Rendező: Tóth Baranabás
  • Ajándék – Rendező: Vajda Lili
  • Aki bújt, aki nem – Rendező: Schwechtje Mihály
  • Szokásjog – Rendező: Füzes Dániel
  • Maszatvár – Rendező: Szakonyi Noémi Veronika
  • Casting – Rendező: Csoma Sándor
  • Jövő szerdán – Rendező: Molvay Norbert

Egyéb

  • FightinGravity – Rendező: Ferencz Péter
  • 2018 BRB Nature and Hunting Films promóciós videó – Rendező: Budavári Roland Barnabás
  • Perhielion – Örvény – Rendező: Porkoláb Norbert
  • Örökké,.;!? – Improvizált Inspirációs Vízió – Rendező: Kotány Bence
  • Boldog Születésnapot Kazincbarcika! – Rendező: Bartók Bence
  • Arany Timi – Tökéletes verzió videoklip – Rendező: Gundy Kristóf
  • Sky Fanatic – Várj! – Rendező: Kovács István
  • Grindcabin – Rendező: Körtési András
  • Smink – Összetörve – Rendező: Varga Tímea
  • ELTE PPK Wonderland Gólyabál promo – Rendező: Engelmann Péter

A Nagyjátékfilm kategóriába nyolc film került nevezésre, így ott minden alkotás a döntőbe került.

Nagyjátékfilm

  • Este hívlak – Rendező: Bunda Rita
  • Örök tél – Rendező: Szász Attila
  • CURTIZ – A magyar, aki felforgatta Hollywoodot – Rendező: Topolánszky Tamás Yvan
  • Déva – Rendező: Szőcs Petra
  • Valami Amerika 3. – Rendező: Herendi Gábor
  • Engedetlen – Rendező: Moll Zoltán
  • Virágvölgy – Rendező: Csuja László
  • Szeretlek mint Állat! – Rendező: Novák Erik