Meggyúltak az ünnepi fények a Városház téren. Hagyományosan ünnepváró programsorozattal készül városunk a közelgő karácsonyra. Fotó: Jáger Szabolcs

Megkezdődött az adventi programsorozat városunkban is. „Betlehemi csillag szelíd fénye mellett” elnevezésű programsorozat első hétvégéjén a Csurgó zenekar és a Him Singers énekegyüttes fogadta a közönséget.

A következő három hétvégén folytatódik a ünnepváró műsor; legközelebb szombaton Gipsy és barátai, majd vasárnap a Gagarin Iskola diákjai és a Ciprusról hazatérő Pedagógus Kamarakórus kölcsönöz ünnepi hangulatot Komló főterére.

Hagyománnyá vált már, hogy városunk vezetője gyermekekkel közösen kapcsolja fel az adventi programsorozat kezdetén az ünnepi fényeket. Az idei esztendőben Bareith Bella nyomta meg a főkapcsolót. Ez évben nem csak a világítást cserélte le és korszerűsítette az önkormányzat, hanem a tavaly még bérelt adventi faházakat is megvásárolta a nagy érdeklődésre való tekintettel.