Szeptember 3-án lejárt az ajánlószelvények leadásának határideje, majd a Helyi Választási Iroda munkatársai átvizsgálták a dokumentumokat, s azt követően a HVI rögzítette azok névsorát, akik közül a választásra jogosult polgárok október 3-án választhatnak. Ugyanezen a napon lesznek a kisebbségi választások is – összeállításunkban a városunkban a cigány, görög, horvát, német és ukrán önkormányzatba választható jelöltek névsorát is megtalálják olvasóink.

Az Ukrán Kisebbségi Önkormányzatba a Kijevi Rusz Magyarországi Ukrán Hagyományőrző Egyesület által jelölt személyek közül az alábbiak szerepelnek majd a szavazólapokon: Bálintné Miscsenko Olga, Kis-Páloczi Ida, Kőhalmi Jánosné, László Istvánné, Kis Sándor.

A Baranyai Német Önkormányzatok Szövetsége jelöltjei közül Sashalmi Lajos, Rónáné Lusztig Ágnes, Koch Józsefné, Föglein Károly József és Ábel János szerepel majd a szavazólapokon.

Öten választhatók a Magyarországi Horvátok Szövetsége jelöltjei közül: Deák Imréné, Sarkadi László Alajos, Madjaric Julianna Iboljka, Memetovic Ildikó Mária és Terkovics Ferenc.

A legtöbb (10) jelölt a cigány kisebbség szavazólapján szerepel majd. Közülük a Demokratikus Roma Vezetők Szövetsége jelölte Simon Ferencet, Salai Károlyt, Orsós Ferencet és Góman Jánost, míg Hegedűs István, Orsós István, Orsós Ferenc (Gogen), Polgár Sándor, Orsós Ferenc (Dagi) és Szendrei István a Lungo Drom Országos Cigány Érdekvédelmi és Polgári Szövetség jelöltjeként került a választhatók közé.

A görögök szavazólapjára négyen (Raptisz Antoniosz, Raptisz Alíz, Georginu Kosztandina és Domján Károlyné) a Magyarországi Görögök Kulturális Egyesülete, míg Lovrekné Koczarisz Heléna a Helidonaki Görög Hagyományőrző Egyesület jelöltjeként indulhat a választáson.

A polgármester-jelöltséghez szükséges számú ajánlószelvényt Kispál László (Komlói Polgári Kör, Összefogás Komlóért PK), Polics József (Fidesz-KDNP) és Páva Zoltán (MSZP) adta le határidőig, így közülük választhatunk október 3-án.

A 10 egyéni választókerületben az alábbi jelöltek szerepelnek majd a szavazólapon:

BELVÁROS I.: Papp Attila (Komlói Polgári Kör), Szarka Elemér József (Komlói Honismereti és Városszépítő Egyesület), Kovács István (Fidesz-KDNP), Imre Ferenc (Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt), Posta Róbert (Civilek a Településükért Egyesület).

BELVÁROS II.: Kispál László (Komlói Polgári Kör), Bogdán László (Komlói Honismereti és Városszépítő Egyesület), Tasnádi László (Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt), Dr. Makra István Edéné (Fidesz-KDNP), Leitner Gábor (Zöld Demokraták- Zöld Baloldal-Zöldek Szövetsége), Albert Ákos (MSZP), Péter Szabó Zoltán (Civilek a Településükért Egyesület).

KELETI VÁROSRÉSZEK: Pálfi László (Komlói Polgári Kör), Mátyás János (Független jelölt), Szabó Károly (Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt), Folkner Károly József (Fidesz-KDNP), Dőry László Imre (MSZP), Guzmics Imre (Komlói Honismereti és Városszépítő Egyesület).

SZILVÁS: Mátyus Dezső (Komlói Polgári Kör), Sereg József (Független jelölt), Fóris Zoltán József (Komlói Honismereti és Városszépítő Egyesület), Kupás Tamás Levente (Fidesz-KDNP), Hörnyéki Zsuzsanna (Zöld Demokraták-Zöld Baloldal- Zöldek Szövetsége), Rendeki Ágoston (MSZP), Pista József (Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt), Szigeti Szabolcs (Civilek a Településükért Egyesület).

SZILVÁS-SOMÁG: Tóth Péter (Komlói Polgári Kör), Musitz Béla (Komlói Honismereti és Városszépítő Egyesület, Mink Ernő (Fidesz-KDNP), Géczi Norbert (Zöld Demokraták-Zöld Baloldal-Zöldek Szövetsége), Bíró Pál (MSZP), Szabó Roland (Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt), Palkó Zoltánné Schmidt Erika (Civilek a Településükért Egyesület).

KENDERFÖLD: Konyári Zsolt (Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt), Giszinger Ádám (Komlói Polgári Kör), Kátai József (Komlói Honismereti és Városszépítő Egyesület), Simon János (Fidesz-KDNP), Dr. Szakács László (MSZP), Keresztes Csaba (Civilek a Településükért Egyesület), Hegedűs István (Független jelölt).

KÖKÖNYÖS-NY., NYUGATI VÁROSRÉSZ: Bugyik György (Komlói Polgári Kör), Terkovics Ferenc (Független jelölt), Salamon Lászlóné (Komlói Honismereti és Városszépítő Egyesület), Makrai Lívia (Fidesz-KDNP), Leitner Zoltán (Zöld Demokraták-Zöld Baloldal-Zöldek Szövetsége), Kőszegi Ernő (MSZP), Bosznay Tamás Péter (Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt), Szamler Rudolf Zoltánné (Civilek a Településükért Egyesület).

KÖRTVÉLYES: Hegyesi Jánosné (Komlói Polgári Kör), Talált Tímea (Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt), Borbás Sándor (Fidesz-KDNP), Németh Katalin (Zöld Demokraták-Zöld Baloldal-Zöldek Szövetsége), Dr. Barbarics Ildikó (MSZP), Kovács József (Civilek a Településükért Egyesület).

KÖKÖNYÖS-KELET: Brandt Tibor (Komlói Polgári Kör), Sarkadi László Alajos (Komlói Honismereti és Városszépítő Egyesület), Molnár Zoltánné (Fidesz-KDNP), Rajnai József (Zöld Demokraták-Zöld Baloldal-Zöldek Szövetsége), Radics Kálmán (MSZP), Keresztes Dániel (Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt), Dr. Kárpáti Péter Pál (Független jelölt), Schuszterné Vernárszky Éva (Civilek a Településükért Egyesület).

DÁVIDFÖLD: Szabó István (Komlói Polgári Kör), Reszelőné Cser Sarolta (Független jelölt), Jégl Zoltán (Komlói Honismereti és Városszépítő Egyesület), Schalpha Anett (Fidesz-KDNP), Karnis Gyuláné (MSZP), Németh Sándor (Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt), Jéhn Csaba (Civilek a Településükért Egyesület).

Kompenzációs listák:

Magyar Szocialista Párt: 1. Páva Zoltán, 2. dr. Szakács László, 3. dr. Barbarics Ildikó, 4. Rendeki Ágoston, 5. Albert Ákos, 6. Radics Kálmán, 7. Bíró Pál, 8. Dőry László Imre, 9. Karnis Gyuláné, 10. Kőszegi Ernő, 11. Jankovics Antal.

Jobbik Magyarországért Mozgalom-Párt: 1. Talált Tímea, 2. Tasnádi László, 3. Konyári Zsolt, 4. Pista József, 5. Németh Sándor.

Zöld Demokraták – Zöld Baloldal – Zöldek Szövetsége: 1. Leitner Gábor,  2. Leitner Zoltán, 3. Hörnyéki Zsuzsanna.

Komlói Polgári Kör: 1. Kispál László, 2. Pálfi László, 3. Mátyus Dezső, 4. Brandt Tibor, 5. Hegyesi Jánosné, 6. Tóth Péter.

“Civilek a településükért” Egyesület: 1. Szigeti Szabolcs, 2. Péter Szabó Zoltán, 3. Palkó Zoltánné Schmidt Erika, 4. Szamler Rudolf Zoltánné, 5. Schuszterné Vernárszky Éva, 6. Posta Róbert, 7. Keresztes Csaba.

Komlói Honismereti és Városszépítő  Egyesület: 1. Szarka Elemér József, 2. Jégl Zoltán, 3. Bogdán László, 4. Fóris Zoltán József, 5. Musitz Béla, 6. Salamon Lászlóné, 7. Kátai József, 8. Guzmics Imre.

Fidesz-KDNP: 1. Polics József, 2. Prettl János, 3. Folkner Károly József, 4. Kovács István, 5. Borbás Sándor, 6. Dr. Makra István Edéné, 7. Makrai Lívia, 8. Kupás Tamás Levente, 9. Schalpha Anett, 10. Molnár Zoltánné 11. Szabó Gyula Ferenc, 12. Hudanik György.