Illusztris társaságba kerültek kézilabdázóink. A tatabányai katlanban a Veszprémen és a Szegeden kívül csak a Komló tudott pontot szerezni. Fotó: Markovic gólja egy pontot ért (archív)

Már az első támadásból gólt szerzett a hazai bányászcsapat. Hamar egyenlítettünk: ahogy a Balatonfüred ellen is, Pribanić lőtte első gólunkat. Ezt követően a hazaiak 4 góllal is megléptek csapatunktól. (8-4) A 14. perctől azonban egy termékeny időszak következett számunkra. Obradović, Gebhardt, Marković és Katzirz góljaival döntetlenre zárkóztunk, sőt a 26. (10-11) és a 29. percben (11-12)  is nálunk volt a vezetés. Az utolsó percben a hazaiak fordítottak: Sipos és Vujovic góljával tatabányai előnnyel térhettek pihenőre a csapatok. (13-12)

A második játékrész első 15 perce is a Tatabányáé volt, azonban két gólnál többel egyszer sem tudott elhúzni tőlünk. Ez vélhetően felőrölte a hazaiak erejét, mert ettől kezdve Markovićék irányították a találkozót. Előbb két góllal, majd Antonio Pribanić két találatával négy góllal is elhúztunk. (21-25)

Mozgósította minden erejét a Tatabánya. Szöllősi Balázs négyszer is bevette kapunkat, amivel ismét megszerezték a vezetést. (27-26)  Nyolc másodperccel a vége előtt Jerkovć húzta le a labdát a sarokba, ahonnan Marković felkanyarodva egyenlített. (27-27).

A tatabányai középkezdést követően Gebhardt csípte el a labdát, a játékvezetők azonban érthetetlen módon kiállították a szélsőt. A Tatabánya utolsó támadásánál ugyan a labda a hálónkba került, de lépéshiba miatt a gólt nem adták meg a sípmesterek.

Kilvinger Bálint csapata három rosszul sikerült mérkőzést követően bravúrt könyvelhetett el, amivel mérföldes lépést tett a bennmaradás felé.