2012. december 17-én gimnáziumunk diákjai felléptek az adventi időszakot záró karácsonyi ünnepségen a Német Klub meghívására. Városunk német nemzetiségi tagozatos általános iskolai tanulói mellett a gimnazisták is színvonalas produkcióval járultak hozzá a karácsonyi hangulathoz.

Ezen a meghitt délutánon ismét közelebb került egymáshoz idős és fiatal. Az évszázadok óta énekelt dalok meghatóan csengtek úgy az idősebbek, mint a fiatalok ajkán.
Az est a generációk találkozása volt, szép példája annak, hogy még élnek a német hagyományok, és a nemzetiségi nyelvet tanuló diákok a gimnáziumban is méltó közegre találnak a tradíciók ápolásában. Mindehhez évről-évre hathatós segítséget nyújt a Deutschklub, akinek ajándékozó kedve ezúttal sem lankadt. Az est végén Ábel János, a Német Klub vezetője megajándékozta iskolánkat Seewahn professzor Lenau-díjas könyvével.